19 września, po dwóch tygodniach adaptacji w nowej szkole ( brak sprawdzianów, odpytywania), pierwszaki wraz z wychowawcami, nauczycielami i kolegami ze starszych klas spotkali się pod wyciągiem „ POLCZAKÓWKA”. Dotarliśmy na miejsce idąc przez Grzebień, prowadził grupę profesor Perucki realizując przy okazji „atletykę terenową”, marsz był szybki, na koniec ekstremalne zejście i nareszcie dotarliśmy do celu. Tam czekały już tylko najlepsze atrakcje: piękne słońce, kiełbaski z grilla, przystojni kelnerzy. Gwóźdź programu to „chrzest ” pierwszaków: picie mleka w pozycji leżącej na czas, slalom między przeszkodami z piłeczką tenisową, wyścig z jajkiem na łyżce, karmienie jogurtem z zamkniętymi oczami i wreszcie konkurs na najlepsza piosenkę w wykonaniu pierwszaków. Jury podliczyło wyniki i najlepsza okazała się I b, drugie miejsce zajęła I c, na podium także, na 3 miejscu znalazła się I a. Na koniec przysięga na kolanach, obcięcie uszów przez Ojca – Dyrektora i wreszcie poczuli się prawowitą częścią naszej szkoły. Teraz tylko klasówki , sprawdziany i ten cały przyjemny balaścik i wreszcie MATURA. Życzymy, by wszyscy w niezmienionym składzie do niej dotarli.