– 2016 – luty – 15

UKS “ROMER” (6)
UKS “ROMER” (4)
Slide
Zapraszamy do I LO w Rabce-Zdroju !
UKS “ROMER”
PlayPause
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
UKS Romer

„Rzut oka na mapę Europy wskazuje, że Polska to wielka rzecz.”
— Eugeniusz Romer

12 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty związane z twórczością Jacka Kaczmarskiego, w których wzięły udział klasa IIa i IIIa. Marcin Szymański, Marek Karwala i Iwona Grabska-Gradzińska wygłosili swoje wykłady na temat utworów Kaczmarskiego odnoszących się do obrazów Petera Bruegela, Jacka Malczewskiego, Hieronima Boscha i Fransa Halsa. W następnej części warsztatów, uczniowie mieli napisać własny wiersz w nawiązaniu do obrazu „Pejzaż z upadkiem Ikara”. Zostało wyróżnionych 6 najlepszych prac. Spotkanie ze sztuką Jacka Kaczmarskiego zakończył koncert Pawła Konopackiego, który zagrał i zaśpiewał kilkanaście utworów wspomnianego artysty, takich jak „Obława”; „Wigilia na Syberii”; „Sen Katarzyny II” . Występ został nagrodzony owacją na stojąco. Jak widać na podstawie twórczości Kaczmarskiego, obrazy można malować także słowem.

Czytaj więcej Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim

Odwiedź nas!ul. Jana Pawła II 41, 34-700 Rabka-Zdrój