Od 2 do 10 sierpnia nasi uczniowie i absolwenci penetrowali rozlewiska dwóch ukraińskich rzek: Turii i Prypeci. To jedna z najmniej dotkniętych cywilizacją zakątków Europy.
Związki naszej szkoły z kajakarstwem sięgaja lat 70 ubiegłego wieku, kiedy to do sekcji Turystyki Kajakowej przy TKKF “Carlina” należało wielu naszych uczniów, m.in. Piotr Kolecki, który w latach 1987 i 1988 zorganizował dwa Spływy Uczniów i Absolwentów Romera na Nidzie i Pilicy.

Inicjatorem i komandorem tegorocznego splywu na Ukrainie był Kuba Józefiak, oczywiście absolwent naszej szkoły. Więcej o spływie na stronie www.kajaki.rabka-net.pl

Poniżej zdjęcia: czarno-białe z Pilicy’1988, a kolorowe z Ukrainy.

Kilka osób na tym zdjęciu powinniście rozpoznać… Magdalena Tomalak (wiadomo), Ewa Przybyło (burmistrz Rabki), Maciej Kopytek (prezes FRRR)