logo

Jesienią 2012 roku nasza I Liceum Ogólnokształcące im. E. Romera przystąpiło do programu „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów – Bliżej siebie”, który jest wynikiem współpracy Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie i Yad Vashem. Jego celem jest przygotowanie nauczycieli z Polski i Izraela do organizacji i przebiegu wspólnych spotkań młodzieży w czasie ich corocznych przyjazdów do Polski. W ramach projektu Magdalena Tomalak – koordynatorka programu w szkole – uczestniczyła w październiku 2012 roku w szkoleniu w Sulejówku, przygotowującym do organizacji spotkań młodzieży polsko – izraelskiej. W czerwcu ukończyła dwutygodniowe Seminarium Nauczania o Holokauście w Yad Vashem zorganizowane dla edukatorów z Polski.

W ramach projektu nasza młodzież 31 pażdziernika 2013 roku gościć będzie młodzież z szkoły w Tel Avivie. Powitamy ich w Rabce najserdeczniej, jak będziemy potrafili.

Nasz uczeń, Daniel Czyszczoń zaprojektował logo tego projektu. Serdecznie dziękujemy!

logo

Poniżej przedstawiamy zdjęcie tablicy z Doliny Gmin w Yad Vashem, upamiętniająca rabczańską gminę żydowską.