Ponad 20 lat temu Dzień Edukacji Narodowej oficjalnie nazywany był Dniem Nauczyciela.  14 października nie powinien być obchodzony jako dedykowany jednej tylko grupie zawodowej. W tym dniu chodzi przecież o coś znacznie ważniejszego – o przypomnienie, że uczenie kogoś i uczenie się  jest czymś bardzo ważnym, bo jednym z najważniejszych mierników wartości człowieka jest jego wykształcenie. Dlatego też 14 października nie jest ani świętem ucznia, ani świętem nauczyciela, ani też świętem woźnego, sekretarki czy konserwatora – to wielki powód do dumy i świętowania dla nich wszystkich, w jakikolwiek sposób biorących udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu, jakim jest bycie szkołą.

Z okazji DEN spotkaliśmy się na sali gimnastycznej. Aby tradycji stało się za dość , najpierw uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie pan dyrektor Marek Świder podziękował nauczycielom za ich zaangażowanie w pracy, za stworzenie atmosfery, która sprzyja pracy i osiąganiu wysokich wyników naszych uczniów. Nagrody Starosty w tym roku otrzymali:mgr Lidia Kloc i mgr Wiesław Perucki. Nagrody Dyrektora otrzymali:mgr Jadwiga Bargiel,mgr Magdalena Bala-Sobczyk,mgr Joanna Lichoń, mgr Joanna Stachura,mgr Beata Świder,mgr Magdalena Zalewska-Tomalak, mgr Karolina Żarnowska oraz pracownicy obsługi pani Jadwiga Modrzejewska, pani Barbara Pietrzak i pan Grzegorz Słoński. Wyróżnieni pracownicy szkoły zostali nagrodzeni głośnymi brawami. Nagrodzone karnetami na zwolnienie z pytania w wybranym dniu zostały nasze wspaniałe lekkoatletki, które zdobyły 7 miejsce w Polsce, takie same nagrody otrzymała reprezentacja dziewcząt, które zwyciężyły w wojewódzkiej sztafecie biegów przełajowych. Gratulacje! Na koniec obejrzeliśmy program artystyczny, autorami tekstów byli sami uczniowie, a inspiracją stała się EDUKACJA, bawiliśmy się świetnie, gratulujemy weny twórczej. Nad całością programu artystycznego czuwały: pani Karolina Żarnowska, pani Magdalena Bala-Sobczyk i pani Lidia Kloc.