25 października 2013, w piątek, w ramach projektu „Zachować pamięć. Kultura i tradycja dwóch narodów – bliżej siebie” liderzy grup uczniowskich przygotowujących się do przyjęcia w najbliższy czwartek 100 uczniów z izraelskiej szkoły spotkała się z panem Narcyzem Listkowskim, który odtwarza historię rabczańskich Żydów. Pan Narcyz oprowadzał uczniów po terenie dawnej rabczańskiej gminy żydowskiej, pokazując budynki, w których mieszkali przed wojną żydowscy Rabczanie, opowiadając historie żydowskich rodzin. Pokazał też odkopane schody (o szerokości 4 metrów), które prowadziły do nieistniejącej obecnie synagogi. Spotkanie zakończyło się oglądaniem zdjęć starej Rabki, które znajdują się w zbiorach Pana Listkowskiego – przy cieście i herbacie w ogrodzie Gospodarza.