15 listopada br. 16 uczniów naszej Szkoły pod opieką prof. Magdaleny Tomalak uczestniczyło w seminarium „Żyli wśród nas – odkrywanie historii ludności żydowskiej Podhala”. Konferencję na temat mniejszości narodowej stanowiącej przed wojną 21% mieszkańców Nowego Targu zorganizowało Kuratorium Oświaty i Podhalańska Państwowej Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu oraz Burmistrz Miasta Nowy Targ.
Na konferencji obecny był Małopolski Kurator Oświaty oraz przedstawiciele Gminy Żydowskiej. Oprócz wykładów Karoliny Panz (Śladami Żydów z Podhala), Anny Majorczyk (Obrazki z miasteczka. Ikonografie Żydów nowotarskich), Marka Fryźlewicza (Leopold Trepper – szpieg doskonały) i Lesława Dalla (Żydowscy artyści – malarze w Zakopanem) z koncertem muzyki żydowskiej wystąpiło trio uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej.