Kochani!!!

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji akcji „ Szlachetna Paczka”. Znając Wasze zaangażowanie, chęć pomocy i dobre serca postanowiliśmy również w tym roku obdarować i wspomóc rodzinę, która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.
Bardzo prosimy o wszelką pomoc w organizacji naszej wspólnej akcji. Poniżej znajduje się opis rodziny oraz ich potrzeby.

Opis rodziny: Pani Teresa (42l.) samotnie wychowuje czwórkę dzieci: Michała (19l.), Anię (14l.), bliźniaków: Marcina i Andrzeja (5l.). Przyczyną trudnej sytuacji rodziny jest przede wszystkim śmierć męża i ojca ( głównego żywiciela rodziny) dwa lata temu. Pani Teresa obecnie pracuje na umowę o dzieło jako pomoc kuchenna. Starszy syn niedługo przystępuje do egzaminu na stolarza , aby pracować w tym zawodzie i odciążyć trochę matkę. Rodzina od dwóch lat czeka na rentę po śmierci męża. Pani Teresa stara się utrzymać rodzinę ze swojej niewielkiej pensji ( 1280zł). Jest to trudne, więc rodzina otrzymuje również zasiłek rodzinny (735zł) , okresowy zasiłek z gminy (644zł na okres trzech miesięcy)oraz odzież od siostry i przyjaciół. Po odliczeniu kosztów mieszkania (604zł) oraz opłat za śniadania w przedszkolu dla bliźniaków (101zł) na jednego członka rodziny przypada kwota w wysokości 105zł miesięcznie.

Potrzeby rodziny:
– żywność trwała( np. makarony, cukier, mąka, konserwy mięsne i rybne, warzywa w puszkach, olej , herbata, kawa);
– środki czystości i kosmetyki (np. proszek do prania, szampon, pasta do zębów, żel pod prysznic, mydło, płyn do naczyń);
– odzież: kurtki zimowe oraz dresy dla bliźniaków ( rozmiar 134),
– obuwie: zimowe oraz sportowe dla bliźniaków ( rozmiar 33), zimowe dla Michała ( rozmiar 46), zimowe dla Ani ( rozmiar 39);
– pomoce szkole (np. zeszyty, bloki, kredki, pisaki, farby, kleje, bloki, przybory do pisania, plastelina, plecak);
Inne potrzeby: kołdra, poduszka, pościel, baterie do kranów, bateria do ubikacji
Pani Teresa nieśmiało wspomina również o zamrażarce, dzięki czemu mogłaby robić zapasy na zimę dla całej rodziny i przez to zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Jeśli jest taka możliwość, prosimy również o odzież męską w rozmiarze XXL (wzrost 186cm), odzież damską w rozmiarze M (wzrost 165 cm) i damskie obuwie sportowe (adidasy) w rozmiarze 41