Zdjęcia

W dniach 16- 18 października br. uczniowie klas 3d oraz 3b z I L.O. w Rabce-Zdroju wybrali się na wycieczkę w Bieszczady. Pieczę nad uczniami sprawowały wychowawczynie obu klas, pani Karolina Żarnowska i pani Joanna Wójcik, wraz z innymi opiekunami.

Pierwszego dnia młodzież zwiedziła w Sanoku galerię autorską Zdzisława Beksińskiego w Muzeum Historycznym oraz Muzeum Budownictwa Ludowego. Następnie uczestniczy pojechali do Zagórza, by zobaczyć ruiny klasztoru. Późnym popołudniem grupa odbyła rejs statkiem po Jeziorze Solińskim.
W czwartek uczestnicy wraz z przewodnikiem wyruszyli szlakiem górskim z Ustrzyk Górnych na Połoninę Caryńską. Wieczorem uczniowie z opiekunami spędzali czas przy ognisku i brali udział w grach zespołowych.
Ostatniego dnia młodzież i opiekunowie odwiedzili Wioskę Fantasy w Kuńkowcach, zamek w stylu renesansowo-manierystycznym w Krasiczynie. Na zakończenie eskapady uczniowie mieli okazję zagrać w paintball w Brzozowie.
Wyjazd w Bieszczady był wspaniałą okazją do zaznajomienia się z walorami krajoznawczymi tego turystycznego regionu oraz stworzył możliwość integracji obu klas. Uczniowie z pewnością będą go wspominać z entuzjazmem.