Podążając za hasłami „Zmieniaj nawyki – nie klimat” oraz „Stop zmianom klimatu”, uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego konkursu pod tym samym tytułem, co jego hasła przewodnie. Ma on na celu zachęcenie młodzieży do podjęcia działań zmierzających do zapobiegania zmianom klimatu, między innymi poprzez zapoznanie się z działalnością gminy w zakresie ekologii. Na potrzeby konkursu, uczniowie klasy 2b utworzyli pięcioosobowy zespół, w składzie: Sylwia Smoleń, Maciej Florek, Michał Pędzimąż, Patryk Traczyk i Bernard Wietrzyk.

Zespół o zapadającej w pamięci nazwie ECO-FIGHTERS, jest obecnie na pierwszym etapie konkursu i zmaga się z zadaniami takimi jak: przedstawienie programu działania, autopromocja, tworzenie własnych zasad sprzyjających klimatowi i jego ochronie. Ponadto zespół zajmuje się badaniem działalności ekologicznej na terenie gminy oraz tworzeniem mapy gminy zawierającej punkty wysypisk śmieci, obszary zalesione, rozmieszczenie zabytków i innych ważnych dla ekologii miejsc. Członkowie zespołu przeprowadzili również ankietę wśród mieszkańców dotyczącą wykorzystania energii i surowców wtórnych w ich domach. W niedalekiej przyszłości zamierzają zorganizować zbiórkę elektroodpadów.

Eko-zespołowi życzymy powodzenia i niegasnącego zapału do pracy!

Chętnych, którzy chcieliby wesprzeć akcję zapraszamy na: