21 marca 2014 roku w Instytucie Języków Obcych w Nowym Sączu odbył się II etap Międzyszkolnego Konkursu Lingwistycznego DUET.
Pierwszy etap konkursu odbył się w szkołach (29 stycznia 2014 r.). Uczniowie pisali testy z języka angielskiego i języka niemieckiego.
Do II etapu konkursu, który odbył się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu zakwalifikowało się 16 uczniów naszej szkoły. Uczniowie pisali testy z języka angielskiego i niemieckiego.
Do III etapu konkursu zakwalifikowało się 12 uczniów naszej szkoły:

1.Rafał Przybyś

2.Filip Kubiński

3.Sylwia Smoleń

4.Małgorzata Talarek

5.Alicja Kalabarczyk

6.Natalia Siudy

7.Jakub Hornik

8.Adrian Luberda

9.Jacek Wcisło

10.Oliwia Jędrocha

11.Piotr Kolecki

12.Marcin Stachura

III etap odbędzie się 11 kwietnia 2014 roku w siedzibie Instytutu Języków Obcych (IJO).
Ostatni etap konkursu ma formę egzaminu ustnego z dwóch języków.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Ideą konkursu „Duet”, jak wskazuje sama nazwa, jest propagowanie biegłej znajomości dwóch języków obcych. W każdej kombinacji językowej uczniowie obowiązkowo sprawdzają swoją wiedzę w zakresie języka angielskiego, dodatkowo dobierając drugi język obcy.
Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.