Szanowni Państwo,

Przedstawiamy Państwu informację o celach programów w jakich Państwa dzieci biorą udział oraz prosimy o zapoznanie się z zamieszczonymi ulotkami i prezentacją.

1.WYBIERZ ŻYCIE-PIERWSZY KROK– profilaktyka raka szyjki macicy.
a. Cel główny programu: zmniejszenie występowania raka szyjki macicy i umieralności na tę chorobę.

b. Cele szczegółowe:
Zwiększenie poziomu wiedzy na temat profilaktyki raka szyjki macicy i roli wirusa HPV
w jego powstawaniu
• Kształtowanie świadomości na temat czynników zwiększających ryzyko raka szyjki
macicy (profilaktyka pierwotna i wtórna)
• Motywowanie kobiet do regularnego poddawania się badaniom profilaktycznym przez
całe życie
• Przygotowanie młodzieży do roli liderów edukacji zdrowotnej w środowisku lokalnym
• Dostarczanie informacji o świadczeniodawcach wykonujących badania cytologiczne

2.ARS CZYLI JAK DBAĆ O MIŁOŚĆ. BLIŻEJ SIEBIE DALEJ OD NAŁOGÓW. Celem programu jest dostarczenie młodzieży rzetelnej i przydatnej życiowo wiedzy, zwłaszcza zapobieganie zachowaniom ryzykownym związanym z używaniem substancji psychoaktywnych: alkoholu etylowego, nikotyny, narkotyków. Podczas programu zostaną zaprezentowane Państwa dzieciom narzędzia do pogłębiania wiedzy i zdobycia umiejętności, które ochronią ich w szczególnym okresie życia jakim jest wczesna dorosłość. Centralnym tematem naszych zajęć, jest wpływ używania substancji psychoaktywnych na ludzką miłość. Ludzkiej miłości nie służy picie alkoholu, palenie tytoniu oraz używanie narkotyków.