30 kwietnia, w naszej szkole, odbyła się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zorganizowana w ramach II etapu konkursu „Aktywni dla klimatu” pod hasłem “Elektroodpady zbierasz – klimat wspierasz!”.

Dzięki zaangażowaniu uczniów I LO i mieszkańców gminy zebrano pokaźną ilość elektrośmieci, m.in.: 19 telewizorów, 7 odkurzaczy, 5 lodówek, 2 mikrofalówki, 23 sztuki małego AGD, 5 komputerów, 7 monitorów, 5 drukarek i 3 kserokopiarki, 26 telefonów komórkowych, 14 odtwarzaczy muzycznych, 42 sztuki innego sprzętu AV, wiertarki, elektronarzędzia, ładowarki i wiele innych urządzeń zaliczanych do ZSEE – łącznie 1080 kg!!! Przy zbiórce pomogła firma Remondis Electrorecycling, która zajęła się zagospodarowaniem i przetworzeniem odpadów.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji zbiórki oraz tym, którzy przynosząc elektrośmieci wsparli zespół EcoFighters w realizacji zadań konkursowych.