Wspomnienie Jana Pawła II

Uczniowie klas maturalnych pod kierunkiem s. M. Ignis – Lidii Flis po raz kolejny dostarczyli głębokich przeżyć uczesnikom przedstawionego przez nich spektaklu słowno-muzycznego pt.: „Ofiara Życia”. Tekst spektaklu został zaczerpnięty z książki pt: „Rekolekcje Rabczańskie” Pani Ewy Owsiany, która była absolwentką I LO im. E. Romera w Rabce. Dziękujemy jeszcze raz za taka inicjatywę ze strony S. Ignis – Lidii Flis oraz zaangażowanie uczniów. Spektakl ten przybliżył prawdę dotyczącą scisłego związku ludzkich trudów, zmagań z Ofiarą Krzyża Chrystusa. Treści te zostaly przekazane na podstawie wygłoszonych rekolekcji dla młodziezy w 1956 roku przez młodego wówczas ks. Karola Wojtyłę dzisiejszego świętego Jana Pawła II.