Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do drugiego człowieka i wyciągasz do niego ręce jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.
Te słowa Matki Teresy z Kalkuty towarzyszyły społeczności Romera we wspólnym spotkaniu.

Krótki program związany z tradycją i historią Świąt Bożego Narodzenia przygotowali i przedstawili uczniowie klasy 3a wraz z kolegami z klasy 3b, 2b i 1b. Słowu mówionemu towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, których w Polsce jest około tysiąca. To piękna tradycja, moment na refleksję. Po wspólnym spotkaniu, uczniowie z nauczycielami udali się do klas na klasowe wigilie. W całej szkole unosił się zapach czerwonego barszczu, uszek i krokietów z grzybami. Słychać było głośne życzenia, potem ciąg dalszy kolędowania w klasach.