I Edycja Ogólnopolskiego Konkursu „TURBOLANDESKUNDE – DEUTSCHLAND” – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Dnia 12 marca 2015 r. odbyła się w naszej szkole I edycja konkursu „Turbolandeskunde”.
Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.
Konkurs odbył się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie.
W tegorocznym konkursie uczestniczyły 4 grupy trzyosobowe. Każda z grup rozwiązywała test, który zawierał pytania zamknięte oraz otwarte na temat geografii, historii, kultury oraz realiów Niemiec. Do drugiego etapu, który odbędzie się w kwietniu zakwalifikowała się grupa w składzie Oliwia Jędrocha, Dominika Żądło oraz Magdalena Kaflińska (uczennice klasy 2b).
Gratulujemy serdecznie zwycięzkiej grupie a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.