12 marca grupa uczniów I L.O. z inicjatywy siostry Ignis Flis udała się do Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego na koncert dla młodzieży z cyklu Musica – Ars Amanda pod tytułem Od Bacha do Piazzoli, czyli o bogactwie instrumentów strunowych, podczas którego mieliśmy okazję poznać paletę brzmień ciekawych instrumentów z różnych zakątków świata. Widowisko składało się dwóch części: pierwszą z nich rozpoczął koncert klawesynowy Jana Sebastiana Bacha, który przeniósł nas w odległe czasy Baroku. Po nim nastąpił koncert podwójny na harfę i dudy szkockie. Brzmienie tych dwóch różnych instrumentów dopełniała orkiestra Filharmonii. W drugiej części dźwięki bandoneonu, gitary i smyczków wprowadziły w niezwykły klimat tang: Oblivion, Libertango i Milonga.
Już za miesiąc, 16 kwietnia odbędzie się koncert finałowy cyklu, pod tytułem Perkusja kontra orkiestra. Zapowiada się ciekawie!