7 i 8 września w I L.O. miały miejsce warsztaty w ramach programu „Szkoła dialogu”, w których udział wzięli uczniowie z klasy II a i III a. Praca w ramach projektu polega na nauce o przeszłości Żydów w Polsce, obalaniu stereotypów, oraz współpracy w grupach. Wszystko to w interesującej, niezwykłej formie.
Po zakończeniu warsztatów wspomniana grupa uczniów wraz z mgr Magdaleną Tomalak wysłuchała wykładu Narcyza Listkowskiego, dotyczącego życia Żydów w przedwojennej Rabce oraz historii zagłady przedstawicieli tego narodu na terenie miasta. Następnie poszliśmy do lasku za szkołą św. Tereski, gdzie w trakcie wojny zamordowano ponad pięćset Żydów. Podczas pobytu na cmentarzu panował cisza – chyba najbardziej dobitny komentarz okrucieństw, jakie miały tu miejsce.