Jak co roku, społeczność Romera obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Najpierw uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Następnie pan dyrektor Marek Świder złożył życzenia nauczycielom, pracownikom obsługi i uczniom, wszak to święto wszystkich, którzy związani są ze szkołą. W tym roku nagrodę Starosty otrzymali :pan dyrektor Marek Świder, pani Joanna Lichoń, pani Magdalena Zalewska-Tomalak, pani Jolanta Wronka. Swoje nagrody przyznał także pan dyrektor, otrzymali je: pani Jolanta Ciężadlik, pani Lidia Kloc, pani Joanna Wójcik, pani Alina Małocha, pan Leszek Świder, pan Bogusław Lańczyk, pan Wiesław Perucki. Nagrodzeni zostali też uczniowie klas pierwszych, którzy w trakcie rajdu na Polczakówkę wywalczyli dla swoich klas karnet zwalniający ich z pytania w wybranym dniu. W imieniu uczniów przepiękne i wzruszające życzenia złożyła uczennica klasy IA Karolina Duda, do życzeń w imieniu Samorządu Uczniowskiego dołączył się także Maciej Wacławik. W uroczystości wzięły udział także przedstawicielki Rady Rodziców pani Ewa Przybyło i pani Wanda Karpierz, życzenia w imieniu rodziców złożyła pani Ewa Przybyło. Po części oficjalnej, uczniowie klasy IIIB pokazali życie szkoły z ogromną dawką humoru i z przymrużeniem oka. Zabawa była przednia wszak szkoła to nie tylko sprawdziany, lektury i rachunek prawdopodobieństwa.