Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Romerze.

W ramach IV memoriału im. Marii Kaczyńskiej, gościliśmy prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz członków rządu: wicepremiera Piotra Glińskiego, ministra Antoniego Maciarewicza, ministra sportu, posłów i senatorów, w uroczystościach uczestniczyła także pani Marta Kaczyńska, córka Marii i Lecha Kaczyńskich. Jak co roku goście złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą Marię Kaczyńską, wśród składających kwiaty byli: w-ce wojewoda województwa małopolskiego, starosta powiatu nowotarskiego, burmistrz i wiceburmistrz Rabki – Zdrój, dyrektor liceum, oraz przedstawiciele szkół rabczańskich i innych instytucji . Po oficjalnej części ,zaproszeni goście spotkali się z prezydentem w gabinecie dyrektora liceum Marka Świdra. W trakcie spotkania dyrektor liceum wręczył prezydentowi obraz pod tytułem „Anioł Polski”, autorstwa zasłużonego dla Rabki artysty –Jerzego Koleckiego , swoje prezenty wręczyli prezydentowi starosta powiatu i burmistrz miasta. Z inicjatywy prezydenta, poza protokołem odbyło się spotkanie z jedną z klas maturalnych, które przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze. Tuż przed wyjazdem na Polczakówkę, pan prezydent spotkał się przed szkołą z czekającymi uczniami, oczywiście były zdjęcia, krótkie rozmowy, przecież to gość wyjątkowy. Pan prezydent gościł w murach naszej szkoły już po raz trzeci; pierwsza wizyta miała miejsce, gdy otwieraliśmy nową część budynku i salę gimnastyczną, wtedy przyjechał jako przedstawiciel kancelarii zmarłego tragicznie prezydenta Lecha Kaczyńskiego, był w roku ubiegłym, jako kandydat na prezydenta, mamy nadzieję, że nie była to ostatnia wizyta i że znowu spotkamy się w murach naszej szkoły.

Font Resize
Contrast