Dnia 3. czerwca odbyła się w auli audytoryjnej AGH uroczysta gala rozdania indeksów laureatom Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.
Z przyjemnością informujemy, że dwóch naszych uczniów znalazło się w gronie laureatów z matematyki. To Piotr Kardaś i Jacek Wcisło.
Olimpiada jest objęta patronatem dwóch ministerstw (Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego) oraz CERN-u.
Zaproszeni goście wysłuchali wykładu profesora Szaciłowskiego z Akademickiego Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH pt. “Malujemy komputer czyli pigmenty w informatyce” oraz interesującego wystąpienia Pawła Szczerkowskiego prezesa firmy Ericsson Ericpol w Polsce – absolwenta AGH Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki i Członka Rady Społecznej Wydziału Matematyki Stosowanej.
Serdecznie gratulowano laureatom i podkreślano, że mają oni ogromne szanse na zdobycie świetnego wykształcenia i atrakcyjną pracę w przyszłości.