ROZPOCZĘLIŚMY NOWY ROK SZKOLNY

Jak we wszystkich szkołach w całej Polsce, tak i w ROMERZE 1 września rozpoczął się rok szkolny 2016/17. Pan dyrektor powitał 297 uczniów, w tej grupie 108 pierwszoklasistów i 85 maturzystów. By tych ostatnich zmotywować do jak najlepszych wyników na maturze w maju, wręczył trzem najlepszym tegorocznym maturzystom nagrody pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców. Przy obliczaniu średniej z matury wzięto pod uwagę 5 przedmiotów obowiązkowych i 1 na poziomie rozszerzonym. Najlepsza trójka to:

Oliwia Jędrocha – 96,83 %
Karolina Malik – 95,83 %
Piotr Kardaś – 95,17 %

Pierwszoklasiści w tym roku uczą się w klasie humanistycznej, matematyczno- fizycznej, matematyczno-geograficznej i biologiczno-chemicznej, jak nakazuje tradycja i Statut naszej szkoły, przez pierwsze dwa tygodnie zwolnieni są z odpytywania, sprawdzianów i oczywiście nie mogą w tym czasie otrzymać oceny niedostatecznej. By poczuli się w pełni uczniami naszej szkoły, w tym roku 9 września na Starych Wierchach, odbędzie się rajd szkolny, połączony z chrztem pierwszaków.
Teraz pozostaje tylko 10 miesięcy nauki i potem znów wakacje, na ten czas życzymy nauczycielom wytrwałości a uczniom osiągania jak najlepszych wyników.

Font Resize
Contrast