W dniach od 04 do 11 października 2016 r. grupa uczniów z Markgräfler Gymnasium/ Müllheim (Niemcy, kraj związkowy: Baden-Württemberg) wraz z opiekunami gościła w naszym Liceum.
Jest to kolejna wizyta naszych niemieckich przyjaciół, której początki sięgają 2006 roku. Program spotkania obejmował m.in. zajęcia w szkole, spotkanie z Dyrekcją szkoły, rozgrywki sportowe, ognisko powitalne, wycieczki edukacyjno – krajoznawcze mi.n. do Auschwitz – Birkenau, Zakopanego, Bukowiny Tatrzańskiej, Krakowa oraz Wieliczki.

Rewizyta planowana jest w marzec 2017 roku, gdzie na naszą młodzież czeka bardzo interesujący program m.in. zwiedzanie Bazylei w Szwajcarii, przygranicznych miejscowości na terenie Francji oraz wiele innych atrakcji.
Bardzo serdecznie chcielibyśmy podziękować Uczniom oraz ich Rodzinom, którzy bardzo serdecznie przyjęli młodzież niemiecką w swoich domach, stwarzając im wspaniałą rodzinną atmosferę, co wielokrotnie podkreślane było przez uczniów z Niemiec.
Dziękujemy również bardzo serdecznie Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) – Deutsch – Polnisches Jugendwerk (DPJW) – za finansowe wsparcie całego przedsięwzięcia, bez którego przeprowadzenie programu byłoby niemożliwe.