Senioriada – spotkanie dwóch pokoleń.

W dniach 27 – 28. 02. 2017 odbyła się IV Ogólnopolska Senioriada na Podhalu. W tym roku również ‘Romer’ włączył się w organizację, uczniowie  klas 2a i 1b jako wolontariusze służyli pomocą w trakcie rozpoczęcia spotkania seniorów.

Także wolontariusze z naszej szkoły, w pierwszy dzień Senioriady, zorganizowali zbiórkę dla Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Rabce. Zebrano kwotę 953,08 złotych. Podziękowania dla uczniów: Dominika Bryniarska, Aleksandra Róg, Kamil Potaczek, Aleksandra Kwiatkowska, Monika Wsolak, Małgorzata Bednarczyk, Adriana Wójciak, Anna Barwy.

Okazuje się ,że to spotkanie międzypokoleniowe bardzo spodobało się naszym uczniom, tak na gorąco skomentowała je Natalia Mrożek z 2a:

„To imponujące, że ludzie, którzy mają 70 lat i trochę mniej, i trochę więcej, potrafią się bawić, potrafią biegać, potrafią śpiewać, potrafią tańczyć. Tacy ludzie, mogą być kim tylko chcą i robić, co tylko przyjdzie im do głowy. Oni doceniają to, że mogą się ruszać, że słońce świeciło wczoraj, a za tydzień znów je zobaczą. Śmieją się z siebie nawzajem. Potrafią przejechać całą Polskę, czy przyjechać z Wiednia, z Ukrainy, żeby się spotkać, żeby się zobaczyć i przypomnieć sobie, że są na świecie ludzie, którym się jeszcze chce. Wszyscy kulturalnie ze sobą rozmawiają, wszyscy się szanują, wszyscy się mniej, lub bardziej lubią. Mam wrażenie, że na Senioriadzie było więcej energii niż w naszej szkole. Nie wiem, czy to kwestia czasów… Nawet nie śmiem sobie życzyć, że na starość będę taka jak oni, jak Ci cudowni seniorzy, których mogliśmy spotkać na Senioriadzie, ale chciałabym być taka przynajmniej teraz, już , bez ograniczeń psychicznych, z fizyczną chęcią, ciesząca się każdym dniem.”

Font Resize
Contrast