W dniu 18 września grupa 136 uczniów ze szkoły średniej z Kfar Yona z Izraela odwiedziła naszą szkołę. Wizyta ta to kolejna z cyklicznych, corocznych spotkań z młodzieżą izraelską, których celem jest zacieśnienie więzi pomiędzy naszymi krajami, nauka tolerancji i otwartości na kulturę i historię obu narodów. Spotkania te odbywają się w ramach projektu „Bliżej siebie. Historia i kultura dwóch narodów”, który nasza szkoła realizuje od sześciu lat. W trakcie wizyty młodzież polska i izraelska uczestniczyła w warsztatach, których celem była wymiana informacji, doświadczeń, wiedzy, nauka elementów języka, kultury. Owoce tej pracy zostały zaprezentowane w formie plakatów-kolaży.

W szkole odbyły się też międzynarodowe rozgrywki koszykówki (drużyny męskie z Polski i Izraela) oraz siatkówki (drużyny mieszane z Polski i Izraela). Zwycięstwa, jak przystało na towarzyskie spotkanie, zostały podzielone po równo: zwycięską drużyną koszykarzy okazali się chłopcy z Izraela, natomiast puchar w meczu siatkówki przypadł mieszanej damsko-męskiej drużynie z liceum Romera.
Wizytę upamiętnił występ zespołu rockowego z naszego liceum, który wykonał 3 utwory muzyczne, żegnając przyjaciół z Izraela przy dźwiękach “Knocking on heaven’s door”

W ramach projektu „Bliżej siebie” w grudniu w domach naszych uczniów będzie przez tydzień gościć grupa 15 uczniów z Kfar Yona, a rewizyta naszej młodzieży odbędzie się w kwietniu 2018 roku.