W dniu 12 lutego Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda po raz kolejny odwiedził mury naszego Liceum. Wizyta w szkole w towarzystwie  Ministra Wojciecha Kolarskiego i Ministra Piotra Nowackiego związana była z uczestnictwem Pana Prezydenta w pierwszym dniu VI Memoriałem im. Marii Kaczyńskiej.
Pan Prezydent podczas powitania z dyrektorem Liceum Markiem Świdrem  stwierdził „znów tu jestem”, w ten sposób podkreślił swoja kolejna wizytę w naszym Liceum. Pan Prezydent począwszy od 2010 roku jest częstym gościem w naszej szkole (to już trzecia z kolei wizyta Pana Prezydenta w naszej szkole jako Glowy Państwa). Pobyt Prezydenta RP Andrzeja Dudy  w Romerze stanowi dowód Jego zaangażowania w kultywowaniu pamięci  Pani Marii Kaczyńskiej, która w latach 1958-1961 była uczennicą Liceum Romera i jego absolwentką.
 Pan Prezydent rozpoczął ceremonię składania kwiatów pod tablicą  upamiętniającą Pierwszą Damę Rzeczypospolitej. W ceremonii  składania  kwiatów wzięli udział  także: Wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski, Senator RP  Jana Hamerski, posłowie RP Edward Siarka i Anna Paluch, Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Starosta Nowotarski Krzysztof Faber oraz Burmistrz Rabki – Zdroju Ewa Przybyło i Wiceburmistrz Robert Wójciak.
Dyrektor Liceum podziękował Panu Prezydentowi i wszystkim gościom za udział w uroczystości , podkreślając, że  obecność tak znakomitych gości  sprawia, że pamięć o Pierwszej Damie Rzeczypospolitej, Pani Marii Kaczyńskiej, niezapomnianej absolwentce Liceum, jest ciągle żywa.
Po uroczystości składania kwiatów Pan Prezydent odbył spotkanie  w gabinecie dyrektora, w którym uczestniczyli także Minister Wojciech Kolarski Minister Piotr Nowacki, Poseł Edward Siarka, Starosta Nowotarski Krzysztof Faber i gospodarz Marek Świder. W czasie spotkania Pan Prezydent dokonał wpisu do Księgi Pamiątkowej Liceum następującej treści:
„Dziękuję społeczności Szkoły za gościnne przyjęcie w Państwa renomowanym, o bogatej, niemal stuletniej tradycji Liceum.
Jestem pod wrażeniem Państwa dorobku i najnowszych osiągnięć. Wysoki poziom nauczania, fundamentalne wartości, jakie są tu kultywowane i wyjątkowa atmosfera Szkoły uformowały wielu znakomitych absolwentów.
Należała do nich śp. Maria Kaczyńska, małżonka Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Pierwsza Dama Rzeczypospolitej. Dziękuję Państwu za pieczołowite pielęgnowanie pamięci o tragicznie zmarłej Pani Prezydentowej.
Życzę całej szkolnej wspólnocie kolejnych pięknych dokonań i wszelkiej pomyślności.”

Mamy nadzieję gościć Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudę także w przyszłym roku.