28 lutego w przepięknej auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego  22 najlepszych mówców z Krakowa i Małopolski południowo – wschodniej spotkało się na eliminacjach regionalnych XX Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego. Zadaniem uczestników było wygłoszenie 5-minutowego przemówienia nawiązującego do hasła przewodniego konkursu: Nieszczęsny dar wolności? autorstwa ks. prof. Józefa Tischnera. Poziom zmagań był bardzo wysoki, ale mimo tego uczennice naszej szkoły zaprezentowały się z jak najlepszej strony: Karolina Duda z kl. 3a otrzymała wyróżnienie, a Klaudia Mirczak z kl. 1a zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się 5 marca w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach. Karolinie i Klaudii oraz ich prowadzącym: p. Jolancie Ciężadlik – Nosal i Magdalenie Stankiewicz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej owocnej pracy!