27 kwietnia zakończyli swoją edukację w murach „Romera” uczniowie klas trzecich.  Dyrekcja, nauczyciele , rodzice i uczniowie klas młodszych  , spotkali się na sali gimnastycznej, by pożegnać tegorocznych maturzystów. Pan dyrektor Marek Świder i pani dyrektor Joanna Lichoń podsumowali osiągnięcia  rocznika 2015-2017.
Trzeba przyznać, że wyniki są imponujące: po trzech latach najlepszy wynik osiągnęła klasa 3b ze średnią 4.21, najlepszym  uczniem jest Radosław Feiglewicz – średnia 4.94, drugie miejsce zajęła klasa 3a ze średnią 3.95, najlepszą uczennicą jest Dagmara Buksa – średnia 4.89, trzecie miejsce przypadło klasie 3c , średnia 3.92, najlepszą uczennicą jest Alicja Wojdyła- średnia 5.11-najlepszy wynik w szkole i wreszcie miejsce czwarte klasa 3d, średnia 3.90, najlepszy uczeń to Kamil Głoski ze średnią 5.00- drugi wynik w szkole. Najlepsi absolwenci otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody, listy gratulacyjne.
Pan dyrektor Marek Świder wręczył „różę Marka”, Karolinie Duda, która przez 3 lata „rządziła” Samorządem uczniowskim i okazała się w tym mistrzynią, zresztą Karolina udzielała się nie tylko na rzecz szkoły ale także środowiska lokalnego, uczestniczyła w konkursach. Nagrodzeni zostali także uczniowie, którzy reprezentowali szkołę w licznych olimpiadach i konkursach- ci najlepsi są już w posiadaniu indeksów na AGH i UJ. Także „sportowcy” otrzymali nagrody za reprezentowanie szkoły w zawodach i turniejach. W gronie absolwentów znalazła się także grupa , która dbała o oprawę muzyczną szkolnych uroczystości- oni także zostali nagrodzeni.
Po części oficjalnej odbyła się trzecia gala Eugeniuszy. Uczniowie klas drugich bacznie obserwowali swoich starszych kolegów i wręczyli statuetki tym, którzy wyróżnili się czymś szczególnym. Mamy więc  ukraińskiego Niemena(nie śpiewa a tańczy), Einsteina w spódnicy, super dziennikarza i wielu innych . Trzeba przyznać, że nominacje trafione, świetne poczucie humoru no i goście, którzy wręczali to przecież najwyższa półka.  Teraz tylko drobny szczegół MATURA.
Życzymy powodzenia!!!