W dniu 13 kwietnia 2018 w I LO im. E. Romera zostanie przeprowadzony etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego TURBOLANDESKUNDE – DEUTSCHLAND. Organizatorem konkursu jest Koło Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz I LO im. E. Romera w Rabce – Zdroju. Patronat nad konkursem sprawuje Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE. Konkurs sponsorowany jest przez Bank Spółdzielczy, PKO BP, Österreich Institut Krakau. Drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Zofia Kordeczka, Albert Jamróz oraz Jan Rucki (uczniowie klasy 2d) zmierzy się z 9 najlepszymi drużynami ze szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski. Tylko jedna drużyna przejdzie do finału, który odbędzie się 27 maja 2018 w Goethe Institut Krakau.

Trzymamy za Was kciuki!!! / Wir drücken Euch die Daumen!!!