Spotkanie z Historią Rzeź Wołynia 1943-1945


W poniedziałek 28 maja 2018 roku w sali kina Śnieżka miało miejsce kolejne Spotkanie z Historią organizowane przez Naszą szkołę. Tematem, który został poruszony były tragiczne wydarzenia Rzezi Wołyńskiej 1943-1945. W naszym spotkaniu udział wzięli ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski i dr Lucyna Kulińska. W sali kinowej zgromadzili się uczniowie Naszego liceum oraz szkół gimnazjalnych z terenu powiatu nowotarskiego.
Podczas Spotkania, uczennicom klasy 2A: Gabrieli Czubin, Paulinie Bochnar i Sylwii Proszkowiec została wręczona nagroda za III miejsce w konkursie historycznym Patria Nostra. Wręczenia nagrody w postaci pamiątkowej szabli i biletów na wyjazd do Brukseli dokonali senator RP Andrzej Pająk, Gniewomir Rokosz-Kuczyński reprezentujący Towarzystwo Strzeleckie Bractwo Kurkowe w Krakowie i Mirosław Gryko Prezes Fundacji Patria Nostra.

Font Resize
Contrast