15 października społeczność Romera obchodziła Dzień Edukacji Narodowej.Najpierw uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Następnie pan dyrektor Marek Świder złożył życzenia nauczycielom, pracownikom obsługi i oczywiście uczniom-bo to przecież święto wszystkich, którzy związani są ze szkołą. Wyróżnieni za pracę nauczyciele otrzymali nagrody Dyrektora , 16 października swoje nagrody odebrali nauczyciele wyróżnieni przez Starostę. Nagrody, w postaci karnetów zwalniających z pytania otrzymali nasi sportowcy, którzy dla szkoły wywalczyli już w tym roku szkolnym medale. Także przewodniczący klas pierwszych odebrali dla swoich kolegów karnety, za zmagania w trakcie chrztu “kotów”. Życzenia złożył także przewodniczący Rady Rodziców i przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.Na koniec,uczniowie słowami poetów, opowiedzieli o “belfrach”, o których się zawsze pamięta.