Dnia 3. października naszą szkołę odwiedziła 143 osobowa grupa młodzieży izraelskiej z High School „Ish Shalom” z Kafar Yona w Izraelu. Wizyta ta to coroczne spotkania naszej młodzieży z izraelską, której celem jest bliższe poznanie kultury i historii obu narodów oraz zacieśnienie więzi między naszymi krajami. Uczniowie LO Romera podzielili się na grupy i przygotowali poczęstunek, integracyjne zabawy i gry, które miały na celu wymianę informacji, wiedzy, elementów języka i kultury. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Jak co roku nie obyło się też bez zawodów sportowych. Odbyły się towarzyskie międzynarodowe mecze koszykówki i siatkówki. Zwycięską drużyną koszykarzy okazali się chłopcy z Izraela a drużyna damsko-męska z Romera zdobyła pierwsze miejsce w siatkówce. Spotkania z młodzieżą izraelską pomagają nam poznać się lepiej, zintegrować, nauczyć się tolerancji i otwartości na inną kulturę.