31 października 2018 roku, w środę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju odbył się konkurs historyczny „STO PYTAŃ NA STULECIE”. Celem konkursu, nad którym patronat objęli Starosta Powiatu Nowotarskiego i Burmistrz Rabki Zdroju było upamiętnienie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W konkursie wzięło łącznie udział 78 uczniów z następujących szkół:
– Katolicka Szkoła Podstawowa im. Najświętszej Rodziny z Nazaretu w Rabce-Zdroju,
– Zespół Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej,
– Szkoła Podstawowa im. Św. Floriana w Glisnem,
– Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Mszanie Dolnej,
– Szkoła Podstawowa im. Władysława Orkana w Chabówce,
– Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu,
– Zespół Szkół i Placówek Zawodowych w Krościenku nad Dunajcem,
– II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju
– I Liceum Ogólnokształcące im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi pod koniec listopada podczas IV Spotkania z Historią poświęconemu odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918 roku.