[masterslider id=”29″]

Przed nami czas zintensyfikowanej pomocy innym. Zbliżają się Święta, czyli okres kiedy w naturalnym odruchu serca wspieramy potrzebujących i pamiętamy o osobach starszych, chorych, ubogich czy samotnych. Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w akcji Szlachetna Paczka, w ramach której do końca tygodnia zbieramy dary i środki pieniężne dla dwóch, bardzo tej pomocy potrzebujących rodzin z naszego regionu. I z pewnością, tak jak w poprzednich latach, ucieszy nas widok rosnących stert pak, paczek i paczuszek, bo w pomaganiu innym my wszyscy jesteśmy po prostu dobrzy. Pomagają wszyscy – kierujący akcjami nauczyciele, społeczność uczniowska i ich rodzice, którzy ostatnio dali tego piękny przykład przy okazji niedawnego zebrania hojnie wspierając zbiórkę pieniędzy na ciężko chorą dziewczynkę. Za ten gest serdecznie dziękujemy. Ale pomagamy nie tylko od święta. Szkolne Koło Wolontariusza działa od ponad roku i robi rzeczy nie zawsze widoczne dla innych, nośne czy medialne. Czas spędzony z podopiecznymi PSONI czy wizyty u osób w podeszłym wieku w rabczańskim Domu Pomocy Społecznej to przykłady działań nie potrzebujących rozgłosu. Jak bardzo wzbogacającymi są przeżyciami wiedzą tylko ci, którzy tych spotkań doświadczyli. Dla odmiany, inne akcje naszego Wolontariatu rzucają się ostatnio w oczy, bo taki też jest ich cel. Kolorowo pomalowane maski chirurgiczne, w których fotografują się zarówno wolontariusze jak i całe klasy, to akcja fundacji Oddech Życia, której celem jest okazanie solidarności z chorymi na mukowiscydozę i zrozumienia dla osób noszących maseczki w miejscach publicznych. W ramach pomocy chorym na mukowiscydozę nasza młodzież weźmie udział w kwestowaniu, które odbędzie się w sobotę 1 grudnia w rabczańskich supermarketach. Pod koniec tygodnia, również w naszej szkole przeprowadzimy zbiórkę słodyczy („Mikołajki dla Mukoludków”) i przekażemy je dzieciom chorym na tę rzadką chorobę genetyczną. Warto wiedzieć, że najstarszy i największy ośrodek leczenia mukowiscydozy w Polsce znajduje się właśnie w Rabce-Zdroju. Zauważmy te działania i nie przechodźmy koło nich obojętnie.