W ramach współpracy z wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego nasza szkoła otrzymała zaproszenie na Dzień Wydziału Matematyki i Informatyki 27 marca 2019r. Zajęcia miały charakter popularyzatorski i przygotowane były z myślą o zainteresowanych matematyką i informatyką uczniach szkół średnich. W ich ramach 18 uczniów klasy 3b i 6 uczniów klasy 2b pod opieką profesor Lidii Kloc wzięło udział w wykładzie „Czy da się żyć w świecie pełnym iluzji?”, spotkaniach z  absolwentami („Po co komu matematyka w data science?” i „Solidna znajomość matematyki wymagana. Czyli czym zajmują się absolwenci matematyki”) oraz warsztatach („Rachunek prawdopodobieństwa oraz rozkład (nie)normalny”, „Dyskryminacja czy nie? O paradoksie Simpsona”, „Igła Buffona”, „Tworzenie prostej gry platformowej w silniku Godot”, „Jak plotkują matematycy”, „Jak są zabezpieczone sieci WiFi?”). Nasi uczniowie brali aktywny udział w zajęciach-przykładem jest Dawid Grapa, który rozwiązał na tablicy paradoks Simpsona.
Anna Mendelowska (klasa 3b)