W piątek 8 marca na hali w Lipnicy Wielkiej odbył się turniej Ośrodka Rabka w piłce siatkowej, na którym nie mogło zabraknąć reprezentacji naszej szkoły.

Losowanie przydzieliło nas do trój drużynowej grupy, w której skład prócz nas wchodziły jeszcze drużyny ZSZ Czarny Dunajec oraz ZS nr 2 w Rabce. W drugiej grupie mierzyły się zespoły ZSO w Lipnicy Wielkiej i ZS w Jabłonce.

W pierwszym meczu przyszło nam stawić czoła ekipie z Czarnego Dunajca. To trudne spotkanie udało się dopiero rozstrzygnąć tie-breakiem wygranym przez nas 15-10. Drugim meczem były Rabki derby z popularną Górką. Niestety przegrane przez nas dość szybko w dwóch setach.

W półfinale czekali na nas gospodarze, którzy wygrali spotkanie w swojej grupie. Byli to faworyci turnieju, a naszej drużynie nie udało się sprawić niespodzianki. Lipniczanie rozstrzygnęli ten mecz w dwóch setach. W drugim półfinale górą byli zawodnicy z Jabłonki, więc mecze zarówno o trzecie jak i pierwsze miejsce były derbami rewanżowymi.

Do decydującego pojedynku przystąpiliśmy pełni boiskowej złości. Zawodnicy z górnego liceum ostudzili nieco nasz zapał wygrywając pierwszego seta na przewagi 26-24. Jednak nasza mądra gra w drugim secie doprowadziła do wyrównania całego pojedynku. W ostatnim secie staraliśmy się kontrolować grę i wykorzystywać nasze szansę, dzięki czemu pokonaliśmy naszych przeciwników    15-12 i sięgnęliśmy po puchar za trzecie miejsce!

Skład reprezentacji szkoły: Michał Szklany 2c, Wojciech Galik 1d, Dawid Gruca 1b, Bartosz Hanusiak 1b, Jakub Luboński 2b, Marcin Stachura 1b, Jakub Kusiak 3c, Szymon Stachura 3c, Wiktor Antosz 1d, Jakub Czyszczoń 1a, trener Pan Wiesław Perucki.

tekst: Jakub Kusiak