Dnia 6 marca w Łącku odbył się finał Małopolskiej Licealiady Młodzieży w piłce ręcznej chłopców. Po triumfie w półfinałach wojewódzkich, reprezentacja naszej szkoły była głodna kolejnych sukcesów. Niestety środowy poranek przywitał nas złą wiadomością o kontuzji jednego z naszych zawodników. Wyruszyliśmy więc w składzie liczącym 9 graczy z pola, dwóch bramkarzy oraz Trener, który jednocześnie był też fotografem i fizjoterapeutą. Naszymi rywalami było 5 drużyn:I Liceum Ogólnokształcące Sportowe w Krakowie, ZSZ Biecz, ZSTE Skawina, ZSECH Trzebinia i IV LO Tarnów.

Po losowaniu i podziale na dwie grupy trafiliśmy na drużyny z Trzebini i Tarnowa. Najpierw zmierzyliśmy się z drużyną ZSECH. Mecz od początku do końca był pod naszą kontrolą, głównie dzięki twardej grze w obronie. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem 13-8. Przez to, na drugi mecz z liceum z Tarnowa wyszliśmy nie do końca skoncentrowani, co wykorzystali tarnowianie wychodząc na prowadzenie 3-0. Wtedy zaczęło się odrabianie strat i na przerwę schodziliśmy prowadząc 7-4. Prowadzenie udało się dowieźć do końca i wygrać drugi mecz 14-6, czym zapewniliśmy sobie wyjście z grupy i walkę o medale.

W grupie finałowej czekali na nas zawodnicy z Biecza. Po trudnym meczu i walce o każdą bramkę ten mecz również wygraliśmy rzucając 15 bramek, a tracąc 12. Dzięki temu zwycięstwu mieliśmy już zapewnione drugie miejsce w turnieju. Apetyt jednak rósł w miarę jedzenia i chcieliśmy powalczyć o złoty medal.

W ostatnim meczu przyszło nam się zmierzyć z faworytami turnieju, czyli z drużyną z Krakowa, w skład której wchodzili głównie zawodnicy z klas o profilu piłki ręcznej. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Szliśmy łeb w łeb, rzucając bramkę za bramkę. Po pierwszej połowie schodziliśmy jednak na przerwę przegrywając 3-4. Po powrocie na parkiet kontynuowaliśmy równą walkę, wychodząc nawet na prowadzenie 6-5 po rzuconym karnym. Wtedy jednak coś się zacięło w naszej grze. Najpierw jedna, a później druga minutowa kara dla naszych zawodników dodały skrzydeł przeciwnikom. Krakowianie wypracowali sobie kilku bramkową przewagę, której nie roztrwonili już do samego końca meczu, pokonując nas 11-8.

Podsumowując, reprezentanci naszej szkoły zostali wicemistrzami Małopolskiej Licealiady Młodzieży w piłce ręcznej!

Szczególne podziękowania należą się naszemu wuefiście, Panu Wiesławowi Peruckiemu, za przygotowanie zespołu do walki o najwyższe cele, poświęcenie wielu godzin na treningi i za setki fantastycznych zdjęć.

Skład reprezentacji szkoły: Wiktor Morawski 2a, Jakub Luboński 2b, Hubert Ziobro 3d, Paweł Łukaszka 3d, Jakub Czyszczoń 1a, Wojciech Możdżeń 3b, Grzegorz Gwiazdoń 3c, Jakub Kusiak 3c, Wojciech Galik 1d, Wiktor Antosz 1d,  Marcin Stachura 1b, trener Pan Wiesław Perucki.

tekst: Jakub Kusiak