[masterslider id=”31″]Dnia 12.03.2019r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Rabce – Zdroju odbył się etap regionalny V Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego TURBOLANDESKUNDE – Österreich Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.
Organizatorem etapu regionalnego konkursu jest I LO im. E. Romera w Rabce – Zdroju.

Trzyosobowe drużyny z 8 szkół ponadgimnazjalnych, reprezentujące szkoły z Rabki – Zdroju, Jordanowa, Suchej Beskidzkiej, Mszany Dolnej, Brzeska, Nawojowej oraz Krakowa zmierzyły się w turnieju wiedzy o Austrii. Drużyny musiały przejść przez 15 rund pytań zawartych w prezentacji multimedialnej. Uroczystego otwarcia konkursu oraz wręczenia nagród dokonała dyrekcja szkoły w osobie p. Joanny Lichoń.
Jury w składzie p. Barbara Gwiżdż, p. Magdalena Pochopień, p. Małgorzata Glanowska-Kania przyznało:
I miejsce – drużynie z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej – Beskidzkiej, w składzie: Aleksandra Wojtyłko, Dominik Salibura, Jakub Szymula, opiekun: p. Magdalena Pochopień
Zwycięska drużyna reprezentuje Małopolskę w finale, 2.06.2019r. w Goethe Institut Krakau.
II miejsce – drużynie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce -Zdroju, w składzie: Jakub Wójciak, Natalia Kościelniak, Ewa Grzybacz, opiekun p. Bogusław Lańczyk
ex aequo
drużynie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Nawojowej, w składzie: Kamila Falkiewicz, Zuzanna Nawrocka, Łukasz Klimczak, opiekun p. Jolanta Bocheńska
III miejsce – drużynie z Zespołu Szkół im.Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej, w składzie: Patrycja Mikołajek, Katarzyna Pacyga, Michał Mglej, opiekun p. Katarzyna Jurek
Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom oraz opiekunom drużyn za dostarczenie mocy pozytywnych wrażeń i świetną zabawę.
W przeprowadzeniu konkursu pomagali uczniowie należący do Koła Wolontariatu I LO Weronika B., Emila S., Katarzyna Z., Karolina N., Ewelina B., Zuzanna K., Karolina A.
Patronat: Międzynarodowe Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz Goethe Instytut w Krakowie – Instytut Kultury i Informacji Naukowo – Technicznej RFN.
Patronat etapu regionalnego: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu.
Fundatorzy nagród: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Bank Spółdzielczy w Jordanowie, Urząd Miasta Rabka – Zdrój, wydawnictwo PEARSON.
Zapraszamy na kolejna edycję tego konkursu!
Koordynator konkursu Marzena Lańczyk