4 i 5 kwietnia 2019 r. w Parku Naukowo-Technologicznym w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku odbył się finał XIV edycji konkursu Fizycznych Ścieżek. Dominik Filipczak, uczeń klasy pierwszej, zaprezentował swoją pracę badawczą przed Jury podczas Seminarium Finałowego. Praca Dominika nosi tytuł “Panta Rhei…czasem w górę” i obejmuje zagadnienia związane z podstawami reologii i zjawiskami, które zachodzą w płynach nienewtonowskich. Jej głównym tematem jest efekt Weissenberga. Dominik został laureatem konkursu zajmując trzecie miejsce. Poza nagrodą finansową, nagrodami rzeczowymi otrzymał także indeks na wydział fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego oraz  Uniwersytetu w Białymstoku.
Najważniejszą nagrodą dla Dominika jest tygodniowy staż w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku.
Serdecznie gratulujemy!!