26 kwietnia zakończył się rok szkolny dla uczniów klas trzecich.  Dyrekcja, nauczyciele , rodzice i uczniowie klas młodszych , spotkali się na sali gimnastycznej, by pożegnać tegorocznych maturzystów. Pan dyrektor Marek Świder podsumował dokonania absolwentów i wyraził przekonanie, że żaden z nich nie ma poczucia zmarnowanego czasu w szkole.

Trzeba przyznać, że wyniki są imponujące: po trzech latach najlepszy wynik osiągnęła klasa 3b ze średnią 4.22, najlepszą  uczennicą jest Dorota Poręba – średnia 5.18,najlepszy wynik w szkole-stypendystka Prezesa Rady Ministrów, drugie miejsce zajęła klasa 3d ze średnią 3.73, najlepszym uczeniem jest Albert Jamróz – średnia 4.88, trzecie miejsce przypadło klasie 3c , średnia 3.54, najlepszą uczennicą jest Kamila Krygicz – średnia 4.93  i wreszcie miejsce czwarte klasa 3a, średnia 3.40, najlepsza uczennica  to Martyna Gładysz ze średnią 5.00- drugi wynik w szkole. Najlepsi absolwenci otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody, listy gratulacyjne.
Niewątpliwie największymi osiągnięciami może pochwalić się Mikołaj Strzała z klasy 3b, jest finalistą LXX Olimpiady Matematycznej-100% wynik  z matury z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym, laureatem konkursów olimpiad , ma już indeksy do najlepszych uczelni w całej Polsce –teraz tylko wybierać. Nagrodzeni zostali także inni  absolwenci, którzy reprezentowali szkołę w licznych olimpiadach i konkursach. Również „sportowcy” otrzymali nagrody za reprezentowanie szkoły w zawodach i turniejach. W gronie nagrodzonych  znalazły się uczennice, które działały w szkolnym kole Wolontariusza.
Po części oficjalnej odbyła się czwarta gala „ Eugeniuszy”. Uczniowie klas drugich bacznie obserwowali swoich starszych kolegów i wręczyli statuetki tym, którzy wyróżnili się czymś wyjątkowym. Wręczono statuetki za :niezwykłe zdolności matematyczne , za nietuzinkowy gust ,za najbardziej pokręconą czuprynę ,za kolorowe skarpetki, za najlepsze zdjęcia i wiele innych . Trzeba przyznać, że nominacje były trafione. Teraz tylko mała powtórka i drobiazg-MATURA .
Życzymy powodzenia!!!