Finał Krajowej Ligi LA w Kołobrzegu

19 września na stadionie lekkoatletycznym w Kołobrzegu odbył się Krajowy Finał Licealiady w lidze lekkoatletycznej o Puchar Prezesa Szkolnego Związku Sportowego. Reprezentacja naszego Liceum zajęła 10 miejsce na 12 zakwalifikowanych zespołów.

Mimo zmęczenia po trwającej kilkanaście godzin podróży dziewczyny dały z siebie wszystko i pokazały ducha walki. Rywalizowaliśmy w następujących konkurencjach: biegi – 100m, 200m, 400m, 800m,1500m, 4x100m, konkurencje techniczne – skok w dal, rzut oszczepem i pchnięcie kulą.

            W biegu na 100m Anna Liberda zdobyła srebrny medal a Zuzanna Liberda brąz – śmiało można powiedzieć, że mamy najlepsze sprinterki w kraju.

Pobyt w Kołobrzegu był bardzo krótki ale intensywny. Zdążyliśmy przywitać się z morzem i spędzić parę chwil na pięknej plaży Dźwirzyna.

Skład naszej drużyny: Antolak Kinga, Kozyra Agnieszka, Kozyra Monika, Krzywicka Anna, Rubiś Pola, Rubiś Sara, Stachura Karolina, Liberda Anna, Liberda Zuzanna, Maksymiak Julia, Możdżeń Paulina, Tokarczyk Weronika, Sroka Natalia, Skupień Dominika.

 

Dziewczyny gratulujemy i życzymy powodzenia w październikowej rundzie Ligi LA i mnóstwa punktów na kolejny finał.

foto. Piotr Jabłoński