NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020 ROZPOCZĘTY.

1 września, jak co roku spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, by rozpocząć nowy rok szkolny. To rok niezwykły bo w mury Romera zawitały aż dwa roczniki; uczniowie klas ósmych i absolwenci gimnazjów( to już ostatni rocznik). Na sali gimnastycznej zrobiło się tłoczno bo aż 184 „pierwszaków” zasiliło społeczność naszej szkoły. Niektórzy z nich spotykali się już w wakacje, więc nie byli już tak wystraszeni, jak zwykle w pierwszy dzień w nowej szkole.  Zwracając się do zgromadzonych, Pan dyrektor Marek Świder zwrócił uwagę na wyzwania, które czekają uczniów klas pierwszych-adaptacja w nowym środowisku, jak jednak powiedział „Nie taki Romer straszny”. Przed uczniami klas trzecich  trudne zadanie – konieczna jest solidna praca, już od jutra, to pozwoli osiągnąć wyniki równe co najmniej tegorocznym, które były bardzo wysokie.
Pan dyrektor poinformował społeczność szkolną o wynikach tegorocznej matury; nasi maturzyści i w tym roku nie zawiedli i zdali wszyscy maturę pomyślnie. Najlepsi z nich: Agnieszka Sasal z klasy 3d (95,83%), Sebastian Pluta z klasy 3d (95,50%) i Albert Jamróz także  z klasy 3d (93,%), cała trójka otrzymała nagrody pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców.  Ubiegły rok szkolny również obfitował  w wiele sukcesów w olimpiadach przedmiotowych (ich uczestnicy zapewnili sobie indeksy na studia), zawodach sportowych (drużyna dziewcząt Ligii LA  po raz kolejny wyjeżdża do Kołobrzegu na ogólnopolskie zawody).
Pan dyrektor powiedział, że Romer to nie tylko nauka, można skorzystać z kół zainteresowań, namawiał do zaangażowania się w pracę w wydawanych w szkole „Wieściach Rabczańskich”, chór szkolny także chętnie poszerzy grono śpiewających. Na zakończenie życzył wszystkim wytrwałości i kolejnych sukcesów.
Najlepsza maturzystka –Agnieszka  Sasal, zapytana o przepis na sukces, powiedziała, że należy się skupić na tym, co jest w sferze zainteresowań, więc należy je znaleźć, rozwijać a potem już tak świetnie zdana matura. POWODZENIA WSZYSTKIM!!!