Home » AKTUALNOŚCI » „Kocięta” przyjęte do społeczności Romera.

„Kocięta” przyjęte do społeczności Romera.

Rabczański Stadion był miejscem, gdzie pierwszaki przeszły chrzest. Przez pierwsze dwa tygodnie września mogli liczyć na spokojną aklimatyzację bez ocen niedostatecznych. Piękna pogoda i w tym roku nie zawiodła, w pięknych promieniach słońca pierwszaki stanęły do boju. Starsi koledzy z klas drugich i trzecich zadbali o atrakcyjne konkurencje, uczniowie aż sześciu klas pierwszych musieli między innymi wykazać się w teście znajomości o szkole, zjeść jabłko zawieszone na sznurku, zmierzyć się w walce kogutów, ubić pianę, ale zrobili to świetnie. Jak zawsze klasy pierwsze pokazały także swoje umiejętności wokalne, każda zaprezentowała napisaną przez siebie piosenkę (wszystkie osadzone w realiach szkolnych-okazuje się, że świetnie orientują się w życiu szkoły). Trzeba przyznać, że z roku na rok, poziom jest coraz wyższy, co świadczy o polocie i drzemiącej w nich duszy artystycznej . Po wszystkich konkurencjach złożyli przyrzeczenie, na koniec pan dyrektor Marek Świder obciął kocie uszy przewodniczącym klas pierwszych, resztę dopełnili wychowawcy i takim oto sposobem Koty zostały ochrzczone. No cóż teraz albo trzy albo cztery lata i miejmy nadzieję, że tak jak w trakcie chrztu” spadną na cztery łapy” na maturze.