23 stycznia br. na scenie Teatru Plejada w Nowym Targu odbyły się eliminacje powiatowe 23. Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego. Tegoroczna edycja konkursu przebiega pod hasłem: “Czasy walki o wolność ojczyzny – pamiętać o nich czy odłożyć do lamusa?” Swoje przemówienia wygłosiło 11 uczniów z różnych szkół średnich powiatu nowotarskiego.
Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Łączkowska z kl. 1b oraz Marcelina Stopiak i Piotr Wójciak z kl. 1d.
Marcelina Stopiak zajęła IV miejsce, otrzymując również nominację na eliminacje regionalne, które odbędą się pod koniec lutego w Krakowie. Całej trójce naszych retorów serdecznie dziękujemy za piękne przemówienia, a Marcelinie gratulujemy awansu i życzymy powodzenia podczas prezentacji w Krakowie.