Z wielkim smutkiem informujemy, że w dniu 4 czerwca  zmarł Eugeniusz Dubiel, nauczyciel biologii i chemii naszego Liceum w latach 1970-1979.

Eugeniusz Dubiel ur. się 6 lutego 1939 r. w Tworyczowie, powiat zamojski. Liceum Ogólnokształcące ukończył w Szczebrzeszynie w 1957 r. Studia z zakresu biologii ukończył  w 1964 r. w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. W 1972 r. obronił pracę doktorską na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

W latach 1973-1979 pełnił funkcję wizytatora metodyka przedmiotowego w Kuratorium Oświaty i Wychowania w Nowym Sączu z zakresu biologii i chemii.

Od 1979 r. rozpoczął pracę naukową w Zakładzie Ochrony Przyrody i Zasobów Naturalnych PAN w Krakowie.