Bukolika – pełnometrażowy debiut Karola Pałki. Wielki zwycięzca 18. Millennium Docs Against Gravity 2021 (w Konkursie Polskim), prezentowany również na jednym z najważniejszych festiwali filmowych na świecie – Locarno Film Festival . Zdobywca srebrnego gołębia na festiwalu Dok Leipzig. Jedyny polski film w konkursie pełnemetrażowych filmów dokumentalnych na prestiżowowym festiwalu autorów zdjęć filmowych Camerimage.

Tak o filmie pisał Jabuk Demiańczuk w Miesięczniku Kino:

“Bukolika (2021) Karola Pałki – także autora wspaniałych zdjęć – to intymne, czułe, ale pozbawione paternalizmu i poczucia wyższości spojrzenie na bohaterki filmu, matkę i córkę (…) Piękny film: realizm (a może należałoby powiedzieć: naturalizm) magiczny, który skutecznie ucieka od gatunkowego kiczu i banału”.

dr Karol Pałka – absolwent I Liceum Ogólnokształcące im. Eugeniusza Romera. Fotograf, reżyser filmów dokumentalnych, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie obronił doktorat na Wydziale Grafiki oraz Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach i Szkoły Wajdy w Warszawie. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Jego projekty fotograficzne nagradzane były m.in. na Lensculture Emerging Talent Awards, Hasselblad Masters Awards, PDN Photo Annual, New East Photo Prize i pokazywane na wystawach w Paryżu, Sète, Montpellier, Londynie czy Nowym Jorku. Stypendysta Miasta Krakowa 2017 i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2020 roku. Jeden z autorów książki Red Utopias – reconciliation of space (2018). Jego pełnometrażowy debiut dokumentalny „Bukolika” miał międzynarodową premierę na 75. festiwalu w Locarno 2021 i otrzymał nagrodę główną w konkursie polskim podczas 18. festiwalu Millenium Docs Against Gravity 2021.