25 marca 2022 r. trzynaście zespołów trzyosobowych naszego Liceum uczestniczyło w konkursie wiedzy o Niemczech. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się ogólną wiedzą o Niemczech. Zagadnienia I etapu obejmowały pytania z zakresu podstawowych informacji o Niemczech m.in. geografii, gospodarki, kultury, sportu, historii, osobistości, zwyczajów żywieniowych. Test obejmował 100 pytań dotyczących naszego zachodniego sąsiada.

Zwycięską grupą został zespół trzyosobowy w składzie: Natalia Worwa, Zuzanna Migas i Julia Matyasik – uczennice klasy 2b.

Drugi etap, etap wojewódzki odbędzie się końcem kwietnia, w którym to uczestniczyć będą zespoły reprezentujące szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne naszego województwa.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych  sukcesów.

Organizatorzy etapu szkolnego konkursu „Turbolandeskunde – Deutschland”: Anna Stopińska, Bogusław Lańczyk.

[masterslider id=”40″]