DLA UKRAINY

Niemal od pierwszych dni rosyjskiej inwazji nasza szkoła wspiera wojennych uchodźców z Ukrainy, angażując się w liczne działania. Przeprowadziliśmy szkolną zbiórkę rzeczową oraz pieniężną, zorganizowaliśmy kiermasz ciast, z którego dochód został przeznaczony na pomoc osobom przybyłym z Ukrainy. Współorganizowaliśmy koncert i kwestę ,,Dla Ukrainy”. Od 29 marca nasza szkoła dosłownie otworzyła swoje drzwi dla osób z Ukrainy, organizując dla nich bezpłatną naukę języka polskiego. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Od początku, to  nietypowe wyzwanie, tj. naukę języka polskiego, realizują panie anglistki, ale inni nauczyciele również chętnie zgłaszają się do prowadzenia tych zajęć.  W myśl hasła  ,,Bo ludzi dobrej woli jest więcej..”

Dziękujemy serdecznie firmie Blachotrapez za dostarczenie materiałów biurowych ułatwiających prowadzenie zajęć.

Bardzo prosimy także wszystkich chętnych o pomoc rzeczową i finansową, która umożliwi prowadzenie nauki języka polskiego w dłuższym okresie

Font Resize
Contrast