Dnia Dziecka w Romerze

Tegoroczny Dzień Dziecka w naszym liceum był kolejnym dowodem na to, że społeczność naszej Szkoły lubi i umie się razem świetnie bawić. A to wszystko dzięki Samorządowi Uczniowskiemu, który na ten szczególny dzień w roku zorganizował konkurs „Mam talent”, Dzień Bajkowych Postaci oraz kiermasz ciast dla Ukrainy.

Już od rana wszystkich wchodzących w progu szkoły witał zapach przepysznych ciast przygotowanych na kiermasz dla Ukrainy. Delektując się słodkościami, doczekaliśmy do najważniejszych wydarzeń tegorocznych obchodów Dnia Dziecka, a mianowicie do konkursów. Po dużej przerwie na sali gimnastycznej spotkaliśmy się wszyscy i uczniowie, i nauczyciele, by podziwiać talenty naszych kolegów i koleżanek.

Wsród tych, którzy zdecydowali się pochwalić przed szkołą swoim talentem, pojawili się tacy, którzy urzekli nas nie tylko wspaniałą grą na akordeonie, czy przepięknym śpiewem, ale również niesamowitymi rysunkami futurystycznymi. Jednak jurorów –  wybranych spośród grona pedagogicznego i pracowników szkoły –  najbardziej zachwycił  układ taneczno-marszowy połączony z żonglowaniem i podrzucaniem przy tym pałeczkami mażoretkowymi w wykonaniu Zuzy Krauzowicz z kl. 1b oraz taniec z ogniem Anki Gładysz z kl. 3a. Po ustaleniu i ogłoszeniu werdyktu nagrody pieniężne oraz karnety na niepytanie, które można wykorzystać w następnym roku szkolnym, wręczał pan Dyrektor.

Po konkursie „Mam talent” przyszedł czas na pokaz postaci bajkowych, które od rana obecne były w naszej szkole. Jury doceniło dowcip i pomysłowość zaprezentowania swoich postaci bajkowych i nagrodziło dwie klasy. Nagrodę za najciekawsze stroje otrzymała klasa 2b,z kolei klasa 3a otrzymała nagrodę za najliczniej przebraną klasę.

Zwieńczeniem całej imprezy była belgijka zatańczona niemal przez wszystkich obecnych.

 

Font Resize
Contrast