Jak we wszystkich szkołach w całej Polsce, tak i w ROMERZE 1 września rozpoczął się rok szkolny 2022/2023. Pan dyrektor powitał rekordową grupę 405 uczniów, w tej grupie aż pięć klas pierwszych, i trzy klasy maturalne.  By tych ostatnich zmotywować do jak najlepszych wyników na maturze w maju, wręczył aż pięciu najlepszym tegorocznym maturzystom nagrody pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców. Przy obliczaniu średniej z matury wzięto pod uwagę 3 przedmioty obowiązkowe i 1 na poziomie rozszerzonym. Najlepsza piątka to :

Tomasz Grzybacz – 91,75, oraz: Agnieszka Radomska, Oliwia Skwarek, Magdalena Kluska, Wanesa Wierzbicka- wszystkie z wynikiem- 90,25

W imieniu nagrodzonych maturzystów głos zabrał Tomek Grzybacz, który swoim młodszym kolegom powiedział, iż receptą na tak zdaną maturę są samodyscyplina i czytanie lektur szkolnych, co spotkało się z aplauzem polonistek.

Pierwszoklasiści w tym roku uczą się w klasie humanistycznej, matematyczno- fizycznej, matematyczno-geograficznej,  biologiczno-chemicznej i humanistyczno-przyrodniczej, jak nakazuje tradycja i Statut naszej szkoły, przez pierwsze dwa tygodnie zwolnieni są z odpytywania, sprawdzianów i oczywiście nie mogą w tym czasie otrzymać oceny niedostatecznej.

Teraz pozostaje tylko 10 miesięcy nauki, mamy wszyscy nadzieję, że od początku do końca w trybie stacjonarnym, covid da o sobie wreszcie zapomnieć, potem znów wakacje, na ten czas życzymy nauczycielom wytrwałości a uczniom osiągania jak najlepszych wyników.

[modula id=”9451″]